Startuje jubileuszowa XX edycja Turnieju!

Reportaż to my! Zapraszamy Was do udziału w jubileuszowej XX Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej.

Reportaż to my! Rok 2020 postanowił utwierdzić nas w tym przekonaniu bardziej niż którykolwiek wcześniej. Koronawirus zatrzymał świat, rozdzielił rodziny, zamknął lotniska, odwołał galę finałową naszej poprzedniej edycji. Jak wygląda teraz świat oczami pokolenia, które dopiero wchodzi w dorosłość? Czym się interesują? Czy wydarzenia roku 2020 znajdą odbicie w wybranej tematyce reportaży? Z niecierpliwością czekamy na odpowiedzi!

Turniej kierujemy do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, niezależnie od profilu nauczania czy rodzaju placówki oświatowej. Zadanie jest proste. Znajdź dowolny temat, prawdziwą historię i opisz ją zachowując zasady formy dziennikarskiej, jaką jest reportaż. Za wskazówki niech posłużą obszerna baza wiedzy na temat reportażu oraz archiwum prac finalistów poprzednich edycji na naszej stronie www.TurniejReportazu.pl.

Do wygrania wspaniałe nagrody! Zwycięskie teksty opublikujemy w ogólnopolskiej gazecie oraz w Internecie. Laureaci wraz z opiekunami spędzą dwa dni we Wrocławiu. Czekają warsztaty dziennikarskie i spotkania autorskie. Nagrody rzeczowe wręczą najważniejsi Dolnego Śląska: prezydent Wrocławia, wojewoda i marszałek województwa, kurator oświaty. Wrocław zaprasza!

Organizatorem Turnieju jest Liceum Ogólnokształcące nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu. Autorką i osobą odpowiedzialną za organizację jest Ewa Obara-Grączewska.

Na prace czekamy do 30 listopada 2020 roku (decyduje data stempla pocztowego)!

Licznik odsłon: 838
2021  Ogólnopolski Turniej Reportażu im. Wandy Dybalskiej   globbersthemes joomla templates