Pierwsze informacje o cząstkowych wynikach pojawiły się na początku lutego 2020 na łamach Gazety Wyborczej. Finał jubileuszowej XX edycji Turnieju odbył się w formie online na platformie Facebook w dniu 11 marca 2021 roku. Galę prowadził organizator Turnieju Wojciech Proma. W przygotowania grafik oraz transmisji zaangażowana była także Małgorzata Grączewska. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania gali finałowej.

Mimo pandemicznych obostrzeń, udało się nam spotkać po 2letniej przerwie, wymienić uwagami i powspominać. Galę śledziło na żywo ponad 80 osób. Finaliści usłyszeli, jakie otrzymali nagrody rzeczowe, które to miesiąc później zostały im przesłane pocztą. Po gali finałowej spotkali się w wirtualnych pokojach z jurorami, aby w spokoju omówić słabe i mocne strony swojego reporterskiego warsztatu. Główną nagrodą w Turnieju była oczywiście publikacja prac finalistów w Gazecie Wyborczej.

W trakcie gali swoimi przemyśleniami na temat reportażu, 20 lat Turnieju oraz poziomu tegorocznych prac konkursowych podzielił się przewodniczący jury dr Jędrzej Morawiecki.

Wspominaliśmy także najważniejsze momenty i historie związane z Turniejem Reportażu. Zostały one podzielone na bloki tematyczne:

- gale finałowe,

- zaangażowanie uczniów X LO w organizację,

- wspomnienie Wandy Dybalskiej,

- historie jurorów cz.1,

- historie jurorów cz.2,

- wrocławskie przygody finalistów,

- wielkie turniejowe przyjaźnie.

O wydarzeniu obszerną relację przygotowała wrocławska Gazeta Wyborcza. O wynikach Turnieju informowały także: Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich, powiat jarosławski, Baba od polskiego, Ekspres Jarosławski, Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim oraz X LO we Wrocławiu.

Wyniki XX edycji

Na XX Turniej Reportażu wpłynęło ponad 90 prac z Polski, Republiki Czeskiej oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej (z polskich szkół prowadzonych za granicą). Prace zostały nadesłane w języku polskim lub angielskim. Jury w składzie Jędrzej Morawiecki - przewodniczący, Aneta Augustyn, Joanna Kuciel-Frydryszak, Magdalena Skawińska, Robert Chmielewski i Arkadiusz Lewicki, postanowiło przyznać następujące nagrody:

Nagroda ufundowana przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego (gratulacje od przedstawiciela marszałka oraz rozmowa z Adelą): 

Adela Kośmicka, "To twój kraj. Nie mój", I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Maharadży Dzigwidżaja Singha w Warszawie; nauczyciel: Aneta Korycińska

Nagroda ufundowana przez Wojewodę Dolnośląskiego (gratulacje od pana wojewody oraz rozmowa z Adrianą): 

Adriana Cybulska, "Sąsiad", Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001r. w Kaliszu Pomorskim; nauczyciel: Aleksandra Radecka

Nagroda ufundowana przez Prezydenta Wrocławia (gratulacje od przedstawiciela prezydenta oraz rozmowa z Kacprem): 

Kacper Bieńka, "Krajzega wszystkiego nie utnie..", Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich; nauczyciel: Urszula Zachara

Nagroda ufundowana przez Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia (gratulacje od dyrektora Departamentu oraz rozmowa z Aliną): 

Alina Wasilewska, "(Nie)pokój duszy", I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu; nauczyciel: Danuta Matusz

Nagroda ufundowana przez Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr X we Wrocławiu (gratulacje od dyrektor X LO oraz rozmowa z Dominiką): 

Dominika Borowska, "Używana szata zdobi Polaka", XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie; nauczyciel: Beata Lewicka

Licznik odsłon: 4204
2024  Ogólnopolski Turniej Reportażu im. Wandy Dybalskiej   globbersthemes joomla templates